Dernek Hakkında
Dernek Bilgileri
Yönetim Kurulu
Tüzük
Hedefler
Nasıl Üye Olurum?
BORSA UZMANLARI DERNEĞİ 2017 YILI 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI
BORSA UZMANLARI DERNEĞİ 2017 YILI 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI
 E-Bülten
 Yazarlar
Editör
 Haber Kategorileri
Dernek Hakkında
Bud Kart
Piyasa ve Mevzuat
Bizden Haberler
Depremle ilgili bilgiler
Bunları Biliyor muyuz?
Basında BUD dan Haberler
Günlük Bülten
Temel Analiz
 Anket

Copyright 2008-2017© bud.org.tr
Dijital Bilişim Teknoloji Hizmetleri
     
Ana Sayfa | Bud Kart | Üyelik | İletişim Formu | İletişim Bilgileri  
 
 
 
  Basında BUD dan Haberler
 
 


Borsada kendi aralarında topladıkları para, giysi ve kırtasiye malzemelerini Ağrı''nın Patnos İlçesi''nde dağıtan brokerlar, İstinye ile Anadolu arasında dostluk köprüsü kurdu.

Orhan PALA

BORSADA trilyonlara yön veren broker’ler, anlamlı bir kampanya başlattı. Barışa, dostluğa, yardımlaşmaya en fazla ihtiyacımız olduğu bir dönemde broker’ler umut oldu. Borsanın en kötü döneminde büyük stres ve sıkıntı altında olmalarına rağmen. Türkiye gerçeklerine sırtlarım dönmeyen brokerler, kendi aralarında topladıkları kırtasiye malzemesi ve giysileri Ağrı''nın Patnos İlçesi''ndeki öğrencilere dağıttılar. Borsa Uzmanları Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen kampanyaya yoğun bir katılım oldu.

Ülkemizin kişi başına milli gelirinin en düşük olduğu bölgede büyük bir ilgiyle karşılaştıklarını söyleyen Borsa Uzmanları Derneği Genel Sekreteri Murat Özkaya, "Bölgedeki geçim sıkıntısı eğitime de yansıyor. Bölgedeki okullar ihtiyaçlara yanıt veremediği gibi buradaki öğrenci kardeşlerimiz en basit okul ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlanıyorlar" dedi. Borsa çalışanları ve dernek üyelerinin katkılarıyla topladıkları malzemeleri bölgeye ulaştıran Murat Özkaya, "Başlattığımız kampanyayı devam ettirmeyi düşünüyoruz. Anadolu''nun birçok bölgesinde yardıma muhtaç insanlarımız var. Onların kursaklarına gidecek bir lokma ekmek belki de bir hayat kurtaracak, ülkemize ve insanlığa faydalı bir insan kazandıracak" diye konuştu.

Borsadan öğrencilere giyecek ve kırtasiye desteği

Borsa Uzmanları Derneği, borsada çalışanlardan topladığı yardımları Anadolu''daki okullara dağıtmaya başladı. Yardımlar, kırtasiye malzemesi ve giysi olarak dağıtılıyor. Murat Özkaya başkanlığında sürdürülen kampanyaya borsa dışından da yoğun bir katılım bekleniyor.

Anadolu gerçekleri

Borsanın gizli kahramanları olarak bilinen broker’ler, tüm Türkiye''nin kampanyaya katılarak dostluk ve sevgi elini uzatmalarını istiyorlar. Ağrı''da başlattıkları yardım seferberi iği n i Kurban Bayramı’nda başka bölgelerde devam ettireceklerini söyleyen Özkaya, "Yapılacak her yardım ihtiyacı olan kardeşlerimize gönderilecek her kitap karanlık ve yokluk içinde çırpınan insanlarımıza aydınlık bir dünya yolunu açacaktır" diye konuştu. Hükümetin bütçede eğitime yüzde bir gibi komik bir oranda pay ayırdığına dikkat çeken Özkaya, Avrupa Birliği''ne girmek için çırpındığımız bir dönemde Anadolu''nun gerçeklerinin göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtti. Borsacıların kampanyaya yoğun katılımlarından mutlu olduklarım söyleyen Özkaya, Anadolu''nun birçok ilini adım adım gezeceklerini belirtti.

Geleceğe yatırım

Krizin doruk noktaya ulaştığı bir dönemde büyük bir misyon üstlenen Borsa Uzmanları Derneği''nin amacı Anadolu''nun ücra köşesindeki insanlara yalnız olmadıklarını hatırlatmak. Şu an sadece broker’lerin, katılımıyla başlatılan kampanya ya önümüzdeki dönemde tüm yardımseverlerin büyük bir ilgi göstermesi bekleniyor.
Öte yandan deprem başta olmak üzere doğal afetlerde halkımıza yardım ulaştırmak İçin Borsa Uzmanları Derneği bünyesinde kurulan arama kurtarma ekibinin dünyada başka bir benzeri bulunmuyor. Murat Özkaya, dünyada ilk kez borsa çalışanları tarafından kurulan kurtarma ekibinin sadece Türkiye''de değil, dünyadaki tüm doğal afetlerde yardıma koştuğunu söylüyor. Hindistan’daki depremde organize bir şekilde kurtarma operasyonları yapan Borsa Uzmanları Derneği sosyal yönü ağırlıkta olan faaliyetlerini önümüzdeki günlerde de sürdürmeyi amaçlıyor. Yardım için O 212 298 22 59- O 212 298 26 01 numaralı telefonlardan Borsa Uzmanları Derneği''ne ulaşabilirsiniz.

 
 
 
             
Paylaş   Sayfayı Yazdır   Yorum Ekle   Dosyayı İndir