Dernek Hakkında
Dernek Bilgileri
Yönetim Kurulu
Tüzük
Hedefler
Nasıl Üye Olurum?
BORSA UZMANLARI DERNEĞİ 2017 YILI 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI
BORSA UZMANLARI DERNEĞİ 2017 YILI 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI
 E-Bülten
 Yazarlar
Editör
 Haber Kategorileri
Dernek Hakkında
Bud Kart
Piyasa ve Mevzuat
Bizden Haberler
Depremle ilgili bilgiler
Bunları Biliyor muyuz?
Basında BUD dan Haberler
Günlük Bülten
Temel Analiz
 Anket

Copyright 2008-2017© bud.org.tr
Dijital Bilişim Teknoloji Hizmetleri
     
Ana Sayfa | Bud Kart | Üyelik | İletişim Formu | İletişim Bilgileri  
 
 
 
  Eğitim ve Lisanslama
 


Eğitim Yönetim Sistemi

 

2002 yılının Temmuz ayından bu yana düzenlenen eğitimlere başvurular, Lisanslama ve Sicil Tutma Sistemi(LSTS) üzerinden, TSPAKB internet sitesinde yer alan başvuru formları yoluyla yapılmakta ve eğitim ödemeleri EFT/Havale yoluyla gerçekleşti­rilmekte idi.

 

Gelen talepler dikkate alınarak, düzenlenen eğitimlere internet üzerinden online başvuru yapılabilmesi ve kredi kartı ile de eğitim ödeme­sinin gerçekleştirilebilmesi ama­cıyla, TSPAKB tarafından Eğitim Yönetim Sistemi(EYS) geliştiril­miştir. Yeni sistem, 5 Temmuz 2010 tarihi itibariyle TSPAKB internet si­tesi üzerinden kullanıma açılmış olup 9 Temmuz 2010 tarihinde düzenlenen bir toplantıyla tanıtılmıştır.

 

Eğitim Yönetim Sistemi, elektronik ortamda eğitim­lere başvuru yapabilme olanağı vermektedir. EYS’de kişiler bireysel olarak eğitim başvurusunda buluna­bildiği gibi, aracı kurumların insan kaynakları ve eğitim yetkilileri de kurumsal olarak başvuruda bulunabil­mekte ve bir eğitime birden çok kurum çalışanını kayıt edebilmektedir.

 

Aracı kurumların yeni sistemde kurumsal eğitim başvu­rusu yapabilmesi için Eğitim Yönetim Sisteminde İK veya Eğitim Yetkilisi olarak belirlenecek kişilerin Aracı Kuruluşlar Birli­ğinin Eğitim Bölümüne bildirilmeleri gerekmektedir. Eğitim Bölümünün yetki vermesiyle bu kişiler Eğitim Yönetim Sistemini kullanabilecek ve hem kendi adı­na, hem de kurumun diğer çalışanları adına eğitim başvurusu yapabileceklerdir.

 

Yeni sistem ile eğitimlere daha kolay başvuru ola­nağı sağlanmıştır. Bunun yanı sıra, sistemde zaman içerisinde kullanıcılardan gelen istek ve talepler doğ­rultusunda geliştirme çalışmaları da yapılacaktır. Bu nedenle kullanıcıların yeni sisteme yönelik olumlu veya olumsuz görüşlerini iletmeleri, sistemi ge­liştirme açısından yararlı olacaktır.

 

Eğitim Yönetim Sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.tspakb.org.tr internet sitesinde Eğitim/Başvuru bölümünde bulunan Eğitim Yönetim Sistemi Kullanım Kılavuzu incelenebilir.

 
             
Paylaş   Sayfayı Yazdır   Yorum Ekle   Dosyayı İndir