Dernek Hakkında
Dernek Bilgileri
Yönetim Kurulu
Tüzük
Hedefler
Nasıl Üye Olurum?
BORSA UZMANLARI DERNEĞİ 2017 YILI 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI
BORSA UZMANLARI DERNEĞİ 2017 YILI 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI
 E-Bülten
 Yazarlar
Editör
 Haber Kategorileri
Dernek Hakkında
Bud Kart
Piyasa ve Mevzuat
Bizden Haberler
Depremle ilgili bilgiler
Bunları Biliyor muyuz?
Basında BUD dan Haberler
Günlük Bülten
Temel Analiz
 Anket

Copyright 2008-2017© bud.org.tr
Dijital Bilişim Teknoloji Hizmetleri
     
Ana Sayfa | Bud Kart | Üyelik | İletişim Formu | İletişim Bilgileri  
 
 
 
  Dernek Hakkında
 
 


BORSA UZMANLARI DERNEĞİ (BUD)''NİN HEDEFLERİ

Derneğimiz globalleşen bir dünyada internet ortamında mesleğimizin en iyi şekilde yürütülülebilmesi için üzerine düşen sorumluluğun bilinci içinde hareket etmektedir. Bu bakımdan BUD, üyelerinin ve diğer sermaye piyasası çalışanlarının bilgiye ulaşabilmesinin koşullarının yaratılması için diğer sermaye piyasası aktörleri ile fikir alışverişine önem vermektedir.

 

Sermaye piyasalarındaki meslektaşlarımızla bir araya gelmek, ortak sorunlarımıza ortak çözümler bulmak en büyük amaçlarımızdan birisidir.

 

Globalleşen dünyada mesleki entegrasyonumuzun olanaklı olduğu kadar sorunsuz bir şekilde gerçekleşebilmesi için kendi iç hukukumuzda bir takım düzenlemeler yapılması gerekmektedir. Mesleğimizin yürütümüyle çelişen yasal düzenlemelerin gözden geçirilerek piyasanın özgün yapısına uygun bir yapılanma sürecine girilmesi gerekmektedir. 

 

BUD meslek etiğinin oluşması ve kurumsallaşmanın sağlanabilmesi için borsa üye temsilcilerinin kamu denetimi ve güvencesi altında bir ODA'ya kavuşmasını istemektedir. Bu nedenle hazırladığımız projemizi Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB)'na sunmuş bulunmaktayız. ODA kurulmasıyla birlikte üye temsilcilerinin kamu denetimine açılmasıyla daha sağlıklı bir yapıya kavuşacağımız gibi, sürekli tartışılan brokerlik mesleğinin geleceği konusu da açıklığa kavuşacaktır. Kurulacak ODA, üyelerimizin mesleki eğitim ve iş güvencesi gibi sorunlarına çözüm getirilmesinde bir araç olacaktır. Kamu denetimine açık böylesi bir yapılanmada piyasa etik değerleri daha kolay güvence altına alınabilecektir.

 

Önümüzdeki yüzyıl demokrasinin daha da derinleşeceği, sivil toplum örgütlerine önemli roller düşeceği ve  kararların alınmasına dolaysız katılımın sağlanacağı bir yüzyıl olacaktır. Derneğimiz böylesi bir göreve şimdiden hazır olmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür. 

 
 
 
             
Paylaş   Sayfayı Yazdır   Yorum Ekle   Dosyayı İndir