Dernek Hakkında
Dernek Bilgileri
Yönetim Kurulu
Tüzük
Hedefler
Nasıl Üye Olurum?
BORSA UZMANLARI DERNEĞİ 2017 YILI 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI
BORSA UZMANLARI DERNEĞİ 2017 YILI 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI
 E-Bülten
 Yazarlar
Editör
 Haber Kategorileri
Dernek Hakkında
Bud Kart
Piyasa ve Mevzuat
Bizden Haberler
Depremle ilgili bilgiler
Bunları Biliyor muyuz?
Basında BUD dan Haberler
Günlük Bülten
Temel Analiz
 Anket

Copyright 2008-2017© bud.org.tr
Dijital Bilişim Teknoloji Hizmetleri
     
Ana Sayfa | Bud Kart | Üyelik | İletişim Formu | İletişim Bilgileri  
 
 
 
  Sağlığımız
 


YORKTEST işbirliği ile 14-15-16 Eylül 2011 tarihlerinde 09:00-17:00 saatleri arasında, İMKB Fuaye’de üyelerimize ve borsa personeline yönelik ÜCRETSİZVücut Kitle Endeks Ölçümü’ ve indirimli olarak York Testi yaptıracağız.

 

Faydalı olduğunu düşündüğünüz birçok yiyecek size ve ailenize zarar vererek; şişmanlamanıza, sürekli yorgun ve halsiz hissetmenize, yıllardır süren hastalıklara sebep oluyor olabilir. YorkTest, parmak ucunuzdan alınan kanı inceleyerek, hangi gıdalara karşı intoleransınız olduğunu tespit eder ve testin neticesine göre uygulamanız gereken ‘kişisel’ beslenme planını oluşturur. Bu çalışma, sağlıklı yaşamamız için bizlere farklı bir bakış açısı sunuyor.

 

York Testi, yeni jenerasyon bir Gıda İntoleransı Testidir. Eski ve yeni jenerasyon testler arasındaki farkın nedeni, York Testi’nin Aktif ve Pasif intoleransı birbirinden ayırt etme tekniğidir.Eski testlerde 40-50 adet Gıda İntoleransı çıkan raporlar, York Testi’nin “Subclass 4igGExamination” tekniğiyle Pasif intoleransları elemesiyle 2-3 gıdaya indirgenmektedir. Böylelikle York Testi yaptıran hastalar sadece aktif olan intoleranslarını öğrenmektedirler. İstatistiklere göre, eski model testleri kullanan hastaların sadece % 3’ü kendilerine verilen karmaşık diyet programını anlamış ve takip edebilmiştir. Oysaki bu rakam York Testi’nde % 93’tür.

 

Gıda intoleransı alanında en ileri yöntem olarak kabul edilen “Subclass 4igGExamination” tekniğini 2004 yılında keşfeden Yorktest şirketi, bu çığır açan buluşu nedeniyle İngiliz Kraliçesi’nden İngiltere’nin en başarılı şirketi ödülünü almıştır. Bu metot şu anda dünyada sadece Yorktest tarafından uygulanmaktadır.

 

14-15-16 Eylül tarihlerinde İMKB Fuaye’ye getirilecek cihaza ellerinizi ve çıplak ayağınızı sokarak ücretsiz “Vücut Kitle Endeks Ölçümü”nüzü yaptırırken aynı zamanda York Testi ile ilgili bilgi alabilir ve yaptırabilirsiniz. York Testi hakkında daha detaylı bilgiye http://www.yorktest-tr.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

BORSA UZMANLARI DERNEĞİ

 
             
Paylaş   Sayfayı Yazdır   Yorum Ekle   Dosyayı İndir