Dernek Hakkında
Dernek Bilgileri
Yönetim Kurulu
Tüzük
Hedefler
Nasıl Üye Olurum?
BORSA UZMANLARI DERNEĞİ 2017 YILI 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI
BORSA UZMANLARI DERNEĞİ 2017 YILI 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI
 E-Bülten
 Yazarlar
Editör
 Haber Kategorileri
Dernek Hakkında
Bud Kart
Piyasa ve Mevzuat
Bizden Haberler
Depremle ilgili bilgiler
Bunları Biliyor muyuz?
Basında BUD dan Haberler
Günlük Bülten
Temel Analiz
 Anket

Copyright 2008-2017© bud.org.tr
Dijital Bilişim Teknoloji Hizmetleri
     
Ana Sayfa | Bud Kart | Üyelik | İletişim Formu | İletişim Bilgileri  
 
 
 
  
 
 


Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan''ın İMKB İşlem Salonu''nu ziyaretinde, piyasalarda yapılan son düzenlemelerle ilgili olarak yaşanan sıkıntılar, Sayın Dernek Başkanımız Ayfer Çor ve işlem salonundaki brokerlar tarafından dile getirildi. Özellikle 8 Ekim 2010 tarihinde İMKB ve SPK''nın ortak görüşüyle devreye alınan emir iptali ile Alıcı ve Satıcı Aracı Kurum bilgileri gösterilmemesi neticesinde, pek çok orta ve küçük ölçekli yerli yatırımcının mağdur olduğu, çok sayıda yerli yatırımcının işlemlerini azalttığı ve bunların sonucunda Aracı Kurumların küçülmeye giderek eleman çıkarttığı dile getirildi.
Uygulamaların bir an önce eski konumuna getirilmesi talep edildi. Sektörde işsiz kalan çok sayıda tecrübeli çalışanın sertifikalı ve donanımlı kalifiye elemanlar olduğu, bu kişilerin halka arz kampanyalarında, İMKB ve piyasaların tanıtımında, İstanbul Finans Merkezi kapsamında kullanılmasının gerekliliği ve önemi vurgulandı..
İMKB İşlem Salonu''nun Türk Sermaye Piyasalarının görünen ön yüzü olduğu, işlem salonlarındaki hareketliliğin küçük yatırımcılar tarafından önemsendiği ve bu nedenlerden dolayı işlem salonunun devamının önemi vurgulandı.
Sn. Bakan, tüm şikayetleri dikkatle dinledi ve konuların detaylarını yetkili mercilerle görüşüp çözüm arayışı içinde olacaklarını belirtti.

BORSA UZMANLARI DERNEĞİ

 
             
Paylaş   Sayfayı Yazdır   Yorum Ekle   Dosyayı İndir