Dernek Hakkında
Dernek Bilgileri
Yönetim Kurulu
Tüzük
Hedefler
Nasıl Üye Olurum?
BORSA UZMANLARI DERNEĞİ 2017 YILI 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI
BORSA UZMANLARI DERNEĞİ 2017 YILI 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI
 E-Bülten
 Yazarlar
Editör
 Haber Kategorileri
Dernek Hakkında
Bud Kart
Piyasa ve Mevzuat
Bizden Haberler
Depremle ilgili bilgiler
Bunları Biliyor muyuz?
Basında BUD dan Haberler
Günlük Bülten
Temel Analiz
 Anket

Copyright 2008-2017© bud.org.tr
Dijital Bilişim Teknoloji Hizmetleri
     
Ana Sayfa | Bud Kart | Üyelik | İletişim Formu | İletişim Bilgileri  
 
 
 
  Piyasa ve Mevzuat
 


 

Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği''nin Aylık bülteninde yer alan ve 2 Mayıs tarihinde Matrix bilgi dağıtım ekranından geçen aşağıdaki açıklamayla, İMKB''de öğlen arasının yarım saate düşürülmesinin planlandığını öğrenmiş bulunuyoruz.

 

- "İMKB Hisse Senetleri Piyasası''ndaki işlem saatlerinin yeniden düzenlenmesine ilişkin olarak, üyelerimiz tarafından Birliğe başvuruda bulunulmuştur.

 

Gelen görüşler; ilk seanstaki sürekli müzayede yöntemi ile gerçekleştirilecek işlemler için, sürenin 9:30''da başlayıp 12:30''da bitmesi, yarım saat öğlen arasının ardından 2. seansa 13:00''te başlanarak 17:30''a kadar sürekli müzayede yöntemi ile işlem gerçekleştirilmesine imkan sağlanması yönündedir.

 

Birliğimiz, sektör görüşünü değerlendirerek işlem saatlerinin yeniden düzenlenmesine ilişkin İMKB''ye başvuruda bulunmuştur."

 

Bildiğiniz üzere piyasalarda çalışanlar yaptıkları işe tamamen konsantre olarak, yoğun stres altında çalışmaktadır. Öğlen tatillerinde yeme, içme, dinlenme ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda müşteri ziyaretleri ve iş takiplerine devam etmektedir. Pek çok aracı kuruluş, bünyesinde barındırdığı minimum elemanla varlığını sürdürmeye çalışmakta, dolayısıyla çalışanların sorumluluğu artarak devam etmektedir. Bu gerçekler göz önünde bulundurulduğunda,  öğlen tatilinin kısaltılması ve çalışanların dinlenme vakitlerinden fedakarlık yapmaları, iş verimliliklerini düşürmekten başka bir işe yaramayacaktır.

 

Yukarıdaki özetlenmiş gerekçelerle öğlen saatinin kısaltılmasını istemediklerini Derneğimize ileten üyelerimizin görüşlerini bildirir, imzaları ekte bilgilerinize arz ederiz.

 

Saygılarımızla,

 

Not: İmza kampanyasına katılmak isteyen üyelerimiz ve çalışanlar, asağıdaki dosyayı indir butonuna basarak ekte açılacak forma imza atıp yarın konu görüşüleceği için bu akşama kadar(7 Mayıs Pazartesi) 0212 298 26 01 nolu Dernek faksına yollayabilirler. 

 
             
Paylaş   Sayfayı Yazdır   Yorum Ekle   Dosyayı İndir